Публікації в ЗМІ

{/to_list}

Як повернути сплачений податок на нерухомість, - експерт, Аргументи і Факти, коментар Дмитра Сушко

4 липня 2013 р.

Експерти дивуються тому, що депутати скасували норму так пізно.

Київ - 4 липня, АіФ Україна. 4 липня Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу, скасувавши сплату цього року податку на нерухомість для фізичних осіб. Керуючий партнер PSP Audit Дмитро Сушко зазначає, що після введення нових норм пільга настає для необмеженої кількості нерухомості.

«До внесення змін, пільга по сплаті податку на нерухомість, застосовувалася для однієї квартири житловою площею - до 120 м.кв., або будинку житловою площею - до 250 м.кв, - говорить він. - Як наслідок, для багатьох громадян, виникла необхідність сплати податку, при частковій або повній власності на більш ніж одну квартиру або будинок, навіть у тому випадку, якщо сумарна площа всієї власності не перевищувала розміру для пільги.

Експерт вважає, що після вступу в силу нових норм, у тих, хто вже заплатив податковій, можуть виникнути складності. «Тепер таким платниками податків необхідно буде звернутися до податкової служби за місцем прописки із заявами про повернення надмірно сплаченої суми податку, - пояснює Д. Сушко. - Але враховуючи те, як складно у нас в країні щось повернути з бюджету, можливі пропозиції фіскалів про перенесення такого платежу в якості переплати з податку на наступний рік ».

Так чи інакше, платникам податків доведеться дочекатися вичерпної консультації від Міністерства доходів і зборів.

Верховна Рада ухвалила закон через те, що поки що не сформований реєстр для сплати зборів. У кінець червня до бюджету надійшло 7,2 млн грн податку на нерухомість від фізичних та юридичних осіб.

Плата за нерухомість не стосується житлових будівель, які належать сім'ям з дітьми, які усиновлені, опікунам дітей і тим, хто виховує від трьох дітей. Також це відноситься до будинків дітей-сиріт та позбавленим батьківського піклування. На об'єкти оподаткування, що використовуються для одержання доходів, пільг не передбачено.

За матеріалами Аргументи і Факти