Публікації в ЗМІ

{/to_list}

Іноземні інвестори не хочуть користуватися українськими податковими пільгами, Економічні вісті, коментар Дмитра Сушко

5 червня 2013 р.

Податкові пільги не цікаві іноземному бізнесу через складність їх отримання. В Україні створюються такі умови, щоб доступ до фіскальних преференцій отримували, насамперед, наближені до влади підприємці через корупційні схеми. Таку думку висловив керуючий партнер PSP Audit Дмитро Сушко.

«Так, компанії з іноземними інвестиціями, які є основними гравцями на ринку розробки програмного забезпечення, продовжують використовувати напрацьовану роками схему організації бізнесу через роботу з приватними підприємцями на спрощеній системі оподаткування [хоча можуть претендувати на пільги з податку на прибуток в 5%, - ред .] », - розповів експерт.

Також Д. Сушко звернув увагу на те, що крім традиційної проблеми лобізму система податкових пільг має ще ряд недоліків. В окремих випадках вона просто абсурдна (з точки зору державних інтересів) через свою непродуманість.

«Наприклад, на підставі звільнення від мита предметів, які стали пошкодженими або непридатними як вироби або матеріали, можна фактично ввозити будь-що, зробивши його тимчасово непридатним як виріб. Однак після незначних налаштувань воно буде знову працювати. Знищення цієї лазівки дозволить залучити значні кошти до держбюджету », - переконаний аудитор.

Нагадаємо, що Міністерство доходів і зборів підготувало ряд змін до Податкового кодексу і пропонує з 2014 року скасувати пільги з податку на прибуток для низки галузей, зокрема готельного бізнесу, паливно-енергетичного комплексу і т.д. У фіскальному відомстві свою пропозицію аргументували неефективністю наданих державою преференцій, що не призвели до стимулювання розвитку відповідних галузей економіки.