Публікації в ЗМІ

{/to_list}

Бізнес-омбудсмен принесе більше користі для держбюджету, ніж фінансова поліція, - експерт, Дзеркало тиждня, коментар Дмитра Сушко

24 квітня 2013 р.

Можливість для бізнесу за допомогою бізнес-омбудсмена відстоювати свої інтереси принесла б більше користі державі, ніж орган фінансової поліції з її репресивними функціями.

Лібералізація системи держконтролю за бізнесом, посилення можливостей для відстоювання підприємцями своїх інтересів за допомогою бізнес-омбудсмена принесли б для держави більше користі (з точки зору наповнення держбюджету завдяки поліпшенню інвест-клімату), ніж репресивні заходи на кшталт створення Служби фінансових розслідувань.

Таку думку в коментарях DT.UA озвучила голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз.

"Ідея створення інституту бізнес-омбудсмена гарна. Однак ключове питання - які саме повноваження можуть надати йому. У наших реаліях, як здається, максимум, про який може йти мова, - це експертні висновки, які будуть враховуватися держорганами (в т.ч. адмінсудами) при прийнятті рішень. Однак для цього в нормативній базі слід чітко прописати регламенти. При цьому слід усвідомити, що одиничним заходом вирішити всі проблеми інвестиційного клімату в Україні неможливо. Потрібно, насамперед, покращувати якість роботи правової системи, підвищувати рівень захисту прав інвесторів", - констатує експерт.

При цьому керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський також вказує, що без глобальних змін у бізнес-середовищі навіть надання широких повноважень бізнес-омбудсмена (наприклад, можливість впливати на рішення уряду, представництво інтересів підприємців в судах тощо) навряд чи принесе досить відчутну користь. Крім того, слід враховувати ризики дублювання функцій існуючих органів - Мінекономрозвитку і Держкомпідприємництва. "Однак у цілому я підтримую цю ідею", - підкреслює Забловський.

Бізнес-омбудсмен принесе більше користі для держбюджету, ніж фінансова поліція, - експерт, Дзеркало тиждня, коментар Дмитра Сушко На думку аудитора, керуючого партнера PSP Audit Дмитра Сушка, для підвищення ефективності роботи бізнес-омбудсмену слід надати право законодавчої ініціативи, а також право проводити експертизу правових актів щодо діяльності підприємців.

"При цьому існує ймовірність того, що подібну позицію готують для когось із оточення глави держави, щоб він мав можливість втручання в існуючі відносини між бізнесом і держструктурами й виконував роль арбітра у складних ситуаціях. У такому разі можлива переорієнтація, насамперед, великого бізнесу в бік пошуку підтримки у такої особи замість структур", - додає експерт.

За матеріалами: DT.UA