Новини

{/to_list}

Нюанси оподаткування операцій з безоплатної передачі об'єктів основних засобів

26 липня 2013 р.

Нюанси оподаткування операцій з безоплатної передачі об'єктів основних засобів Міндоходов у листі від 20.05.2013 р. № 2886/6/99-99-19-03-02-15 відзначає, що операція з отримання на безоплатній основі за рішенням центральних органів виконавчої влади основних засобів підпадає під дію п.п. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 ПК України за умови дотримання порядку передачі таких об'єктів права державної власності.

Нагадаємо, що згідно п.п. 136.1.16 п. 136.1 ст. 136 ПК України для визначення об'єкта оподаткування з податку на прибуток не враховуються доходи, зокрема, у вигляді вартості основних засобів, безоплатно отриманих платником податків з метою здійснення їх експлуатації, зокрема, якщо такі основні засоби отримані за рішенням центральних органів виконавчої влади або рішенням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, які прийняті в межах їх повноважень.

Податківці зазначають, що у разі отримання на безоплатній основі основних засобів відповідно до Положення про порядок передачі об'єктів права державної власності з метою оподаткування визнаються доходи в сумі, яка дорівнює сумі амортизації таких основних засобів, нарахованих у порядку, передбаченому НК України, в момент нарахування такої амортизації. При цьому нарахована амортизація за такими основними засобами включається до витрат у разі їх використання в господарській діяльності.

При подальшій реалізації таких основних засобів сума перевищення доходів від продажу таких основних засобів над їх вартістю, яка була включена до складу доходів у зв'язку з отриманням у вигляді сум нарахованої амортизації цих коштів, включається до доходів платника податку, а сума перевищення вартості, що була включена до складу доходів у зв'язку з безоплатним отриманням, над доходами від такого продажу або іншого відчуження, включається до витрат платника податків.