Новини

{/to_list}

Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?

25 березня 2020 р.

Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?

Державна податкова служба України надала розширені відповіді на наступні питання:

1.На які саме штрафні санкції розповсюджується звільнення від відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства?

2.Чи будуть застосовуватися до платників податків штрафні санкції за порушення строків сплати самостійно нарахованих податкових зобов'язань, у разі вчинення правопорушення протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року?

3.Чи будуть застосовуватися до платників податків штрафні санкції за заниження податкових зобов'язань?

4.Чи будуть застосовуватися до платників податків штрафні санкції за невиконання вимог статті 50 кодексу щодо нарахування та сплати штрафів у разі самостійного виявлення заниження податкових зобов’язань минулих періодів та подання відповідних уточнюючих розрахунків у періоді з 1 березня по 31 травня 2020 року?

5.Чи буде нараховуватись пеня за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань платниками податків у періоді з 1 березня по 31 травня 2020?

6.На який період запроваджено мораторій на проведення перевірок? Чи зможуть платники податків користуватися правом подання заперечень до перевірок, що завершилися до запровадження мораторію?

7.Чи будуть проводитись камеральні перевірки платників податків у період мораторію на проведення перевірок?

8.Чи будуть проводитись невиїзні документальні перевірки з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість у період мораторіюна проведення перевірок?

9.Чи будуть проводитись перевірки передбачені планом-графіком?

10. Що буде з перевірками, які були розпочаті до 18 березня 2020 року, але не завершені?

11. Що означає норма закону №533 про те, що на період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 кодексу?

12. Щодо терміну подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

13. Хто звільняється від нарахування та сплати плати за землю?

14. Яким чином відкоригувати податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року?

15. Щодо звільнення платників від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

16. Від яких штрафних санкцій, що передбачені законом про ЄСВ, звільняються платники єдиного внеску?

17. Чи будуть проводитись перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску?

18. Як змінюються терміни запровадження нових правил використання РРО?

Ознайомитись