Новости

К списку

Обновленная декларация по налогу на прибыль

6 июня 2017 г.

Обновленная декларация по налогу на прибыль

Форму декларації з податку на прибуток підприємств було змінено Наказом Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» №467 від 28.04.2017р. (далі - Наказ №647). Наказ №467 готується до опублікування в «Офіційному віснику України» №45 за 09.06.2017р. та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, зміни в частині оподаткування податком на прибуток було внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» №1797-VIIІ від 21.12.2016р., яким запроваджено, зокрема:

При цьому, сам проект наказу Мінфіну щодо внесення змін у форму декларації з податку на прибуток, було оприлюднено ще 22.03.2017р. (доступний він за посиланням). Проте, до граничного терміну подання податкової звітності за І квартал 2017 року, зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств не набули чинності.

Таким чином, імовірно, декларацію з податку на прибуток підприємств за новою формою необхідно буде подавати уже за І-ше півріччя 2017 року.

Отож, форму податкової декларації викладено у новій редакції, зокрема з’явилися нові рядки:

У свою чергу, з декларації вилучили рядки, пов’язані з розрахунком авансових внесків із податку на прибуток (рядок 26), та рядки щодо виправлення помилок по авансових внесках - рядки 36, 37, 38 та 39.

Найістотніших змін зазнав Додаток РІ, який доповнено рядом нових різниць (див.табл.1).

Обновленная декларация по налогу на прибыль

Обновленная декларация по налогу на прибыль

Обновленная декларация по налогу на прибыль

У Додатку ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» вилучено рядки:

Доповнено Додаток ПН «Звіт про виплачені доходи нерезиденту-юрособі», а саме - додано нові рядки:

Змінено Додаток ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку», а саме:

Додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и)» змінено аналогічно до форми декларації з податку на прибуток, а саме:

Додаток АМ «Інформація щодо нарахованої амортизації» доповнено новим рядком «А4.1», що заповнюється під час розрахунку амортизації за прямолінійним методом щодо основних засобів 4 групи, з використанням мінімально допустимого строку амортизації відповідно до п.43 підрозділу 4р. ХХ ПКУ.

Додаток ЦП «Операції із цінними паперами» доповнено наступними рядками: