Эксклюзив

К списку

Исправление ошибки в таможенной декларации

18 апреля 2016 г.

Исправление ошибки в таможенной декларации На языке оригинала.

Для здійснення митного оформлення товарів Декларант подає до підрозділу митного оформлення митного органу (митний пост, відділ, сектор), митну декларацію (далі - МД) заповнену згідно з обраним митним режимом, її електронну копію (у разі подання МД на паперовому носії), рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та у випадках, встановлених Митним кодексом, декларацію митної вартості (п. 2.1 р. ІІ наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа» від 30.05.2012р. № 631 (далі - Наказ № 631)).

Саме декларант повинен був подати правильно заповнену митну декларацію до підрозділу митного контролю.

Після отримання заповненої МД посадова особа митного підрозділу на підставі вимог пп. 4.5.5 Наказу № 631 повинна перевірити правильність класифікації товарів та у відповідності до вимог пп. 4.9.2 Наказу № 631 перевірити правильність нарахування митних та інших платежів, правильність заповнення граф 47.

У податкових накладних товар повинен зазначатись під тим кодом УКТ ЗЕД під яким він був отриманий від нерезидента. Змінити код УКТ ЗЕД можна лише у випадку, якщо товар зазнав настільки сильної переробки чи обробки, що змінилась бодай одна з перших чотирьох цифр коду УКТ ЗЕД.

У випадку, коли товар продається без змін, код УКТ ЗЕД змінюватись не може.

Для виправлення помилки, допущеної при оформленні МД необхідно звернутись до митниці та подати аркуш коригування.

Аркуш коригування заповнюється та оформлюється митним органом у разі:

- отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;

- необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних з перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа.

Аркуш коригування, яким вносяться зміни до відповідної МД, складається посадовою особою митного органу у разі підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення (лист Державної митної служби «Щодо внесення змін до митної декларації» від 08.10.2012р. № 12/4-12.2/3492-ЕП).

Оформлення аркуша коригування до МД здійснюється митним органом протягом 5 робочих днів з дня надходження інформації про доплату платником податків коштів до Державного бюджету України.

Лише після внесення змін до митної декларації шляхом подачі аркуша коригування, платник податку має право змінити код УКТ ЗЕД в податкових накладних.

Якщо реалізація товару вже відбулась, необхідно буде скласти та зареєструвати розрахунки коригування до існуючих податкових накладних.