Эксклюзив

К списку

Возвращение из командировки из-за границы после отпуска

24 марта 2016 г.

Возвращение из командировки из-за границы после отпуска На языке оригинала.

Єдиним обов’язковим до виконання документом, що регулює порядок відшкодування витрат у відрядженні є Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI(далі - ПКУ).

Не включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п.170.9 ст.170 ПКУ. (пп. 165.1.11 п.165.1 ст.165 ПКУ).

Сума добових визначається в разі відрядження до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

Тобто, Підприємство не має права виплачувати добові відрядженій особі, якщо дати відрядження в наказі не співпадають з датами відміток в паспорті. У Вашому випадку дати не співпадатимуть: наказ матиме дати одні, а відмітки в паспорті будуть інші. Якщо ж добові все ж таки буде нараховано та виплачено, необхідно буде здійснити розрахунок бази оподаткування ПДФО з використанням «натурального» коефіцієнта, нарахувати та сплатити податок.

З приводу вартості квитка на повернення з відрядження. Згідно пп.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме:на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті).

В даному випадку, повернення назад вже не буде пов’язане з поверненням із відрядження. А тому, вартість квитків буде визнана додатковим благом працівника з відповідним оподатковуванням.

Тепер розглянемо питання щодо дати виникнення податкових зобов’язань з ПДФО на вартість зазначених квитків. Незважаючи на той факт, що акт наданих послуг буде датований червнем, на підставі вимог пп.164.5 під час нарахування (надання) доходів повинен бути розрахований ПДФО.

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання). (пп.168.1.4 п.168.1 ст. 168 ПКУ).