Эксклюзив

К списку

Теоретический вес в налоговых накладных

11 марта 2016 г.

Теоретический вес в налоговых накладных На языке оригинала.

Згідно абзацу 4) п.15 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014р. № 957 графи 5.1, 5.2 заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.

Розглянемо, чи передбачено використання теоретичної маси Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96, затвердженим Наказом Держстандарту від 09.01.1997р. № 8 (далі- Класифікатор).

Єдина теоретична маса, зазначена в класифікатори під кодом 2830 - тонна теоретичної маси - т теор.мас.

Іншими словами, оскільки є одиниця виміру - її можна зазначити в податковій накладній.

При цьому, з балансу списуватиметься фактична вага товару. Немає жодного законодавчого документу, який би забороняв здійснювати облік в різних одиницях виміру.

Навіть податківці в своїх консультаціях погоджуються з такою можливістю: «Враховуючи те, що постачання товару, ціну якого при придбанні (виготовленні) було встановлено, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку, теоретичну тонну тощо) такого товару, то одиниця виміру, вказана у графі 5.1 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у податковій накладній, отриманій платником податку при придбанні (виготовленні) такого товару.» (Консультаційне роз’яснення від 26.02.2015р. в ЗІРі)