Эксклюзив

К списку

Последствия включения в Реестр крупных налогоплательщиков

11 марта 2016 г.

Последствия включения в Реестр крупных налогоплательщиков На языке оригинала.

Реєстр великих платників податків (далі - ВПП) на наступний календарний рік до 27 вересня поточного року затверджується наказом Міндоходів та не пізніше наступного робочого дня оприлюднюється на офіційному сайті. Після чого структурний підрозділ центрального органу Міндоходів, за яким закріплено функцію організації роботи з ВПП, до 15 жовтня поточного року направляє (поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення) повідомлення про включення/невключення такого платника податків до реєстру ВПП на наступний рік за формою № 1-ВПП.

При цьому, таке Повідомлення надсилається і платникам податків, яких включено до реєстру ВПП на поточний календарний рік, і тим, яких не включено до реєстру на наступний календарний рік.

Відповідно до п.64.7ст. 64 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (далі - ПКУ) після включення платника податків до Реєстру великих платників податків (далі - ВПП) та отримання повідомлення центрального органу ДПС про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у спеціалізованому органі державної податкової служби, що здійснює податкове супроводження великих платників податків.

Отже, після включення до реєстру ВПП та отримання повідомлення центрального органу Міндоходів про це, платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано реєстр.

Відповідно до пп.1 п. 10.22 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011р. № 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 N 1127 "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів" (далі - Порядок), у разі отримання платником податків повідомлення про включення платника податків до Реєстру такий платник податків зобов'язаний не пізніше 15 листопада поточного року подати до вказаного у такому повідомленні контролюючого органу за новим місцем обліку заяву за формою № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано реєстр.

Платник податків, якого включено до Реєстру на наступний рік, подає заяву за формою N 1-ОПП до контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, за самостійно обраним новим основним місцем обліку.

При цьому якщо платник податків не подав заяви за формою N 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано Реєстр, до контролюючого органу за новим місцем обліку, стосовно такого платника податків Центральний контролюючий орган має право приймати рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження ВПП, чи інший контролюючий орган. Рішення надсилається платнику податків, а інформація про направлення рішення надсилається до відповідних контролюючих органів (за місцем обліку платника податків та новим основним місцем обліку, яке визначено у рішенні).

Після отримання інформації про надсилання рішення про зміну основного місця обліку платника податків контролюючий орган за попереднім місцем обліку здійснює передачу облікової справи платника податків у 10-денний строк після прийняття такого рішення, а контролюючий орган за новим місцем обліку - взяття на облік протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення незалежно від того, отримана чи ні облікова справа такого платника податків від контролюючого органу за його попереднім місцем обліку (пп. 2 п. 10.22 розд. X Порядку).

Відповідно до Реєстру великих платників на 2016 рік (сформованим та затвердженим наказом ДФС України від 08.09.2015 N 681) підприємства, включені до Реєстру з 1 січня 2016 року обліковуються за новим місцем обліку - в Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центральному офісі з обслуговування великих платників податків.

Детально розглянуто подачу звітності та сплату податків у такому випадку в Листі Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України, від 12.02.2016р. № 3090/10/28-10-06-11 "Про надання роз'яснення [щодо зміни місця обліку]". Зокрема: