Эксклюзив

К списку

Дата отображения экспорта в декларации по НДС

20 января 2016 г.

Дата отображения экспорта в декларации по НДС

На языке оригинала.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VIдатою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації,що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 30 постанови КМУ від 21.05.2012 р. № 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій" (далі - Постанова № 450) вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту підтверджується: митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, чи додатковою декларацією, а також повідомленням про фактичне вивезення товарів за межі митної території України.

Таке повідомлення про фактичне вивезення товарів за межі митної території України містить відомості про кількість та номери у митній декларації товарів, вивезених за межі митної території України, дату їх фактичного вивезення, а в разі митного оформлення товарів за електронною митною декларацією - також відомості про номер митної декларації.Процедура отримання такого повідомлення описана у п. 31 та п. 32 Постанови № 450, залежно від того, яку форму має ВМД: електронну чи паперову.

Виходячи з наведеного, саме з повідомлення про фактичне вивезення товарів за межі митної території України ми отримаємо дату фактичного вивезення товарів за межі митної території України.Тож дата нарахування податкових зобов'язань має збігатися з датою вивезення товарів за межі митної території України, зазначеною митниками у повідомленні.

Саме на дату перетину митного кордону слід виписати податкову накладну за експортною операцією.

У листі від 03.12.2015 р. № 26416/10/28-10-06-11фахівці ДФСУ розглянули особливості ПДВ-обліку госпоперації у випадку, коли митну декларацію оформлено 30.10.2015 р., а вантаж перетнув кордон України 03.11.2015 р. Податківці дійшли до наступних висновків: