Эксклюзив

К списку

Изменение номенклатуры поставки

13 января 2016 г.

Изменение номенклатуры поставки На языке оригинала.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі - ПКУ) та п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957 (далі - Порядок №957), податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Таким чином, дата надходження попередньої оплати (авансу) є датою виникнення у продавця податкових зобов'язань з податку на додану вартість та підставою для виписки податкової накладної.

Якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання авансової оплати були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг чи відбулася зміна умов договору, в результаті номенклатура постачання товарів/послуг змінена, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної.

Необхідно буде кожного разу робити доповнення до договору у зв’язку зі зміною номенклатури постачання, з метою отримання обгрунтованих підстав для складання коригування податкової накладної.