Эксклюзив

К списку

Получение услуг от нерезидента неплательщиком НДС

21 декабря 2015 г.

Получение услуг от нерезидента неплательщиком НДС На языке оригинала.

Відповідно до п.180.2 ст.180 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI(далі - ПКУ) особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Якщо отримувач послуг не зареєстрований як платник податку, то такий отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил розділу V Кодексу в частині сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування. Такі особи подають до органу податкової служби Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податків, на митній території України (далі - Розрахунок), форма якого та порядок заповнення затверджені НаказомМіністерствафінансів "Про затвердження форм та Порядку заповнення і поданняподатковоїзвітності з податку на доданувартість» від 23.09.2014р. № 966. Зазначена думка підтвердженаЛистом ДПСУ від 25.12.2012р. "Особливості оподаткування податком на додану вартість господарської діяльності нерезидентів».

Вказаний розрахунок подається до контролюючого органу особою, не зареєстрованою платником податку на додану вартість, і тільки за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано.