Эксклюзив

К списку

Воинская обязанность представительств иностранных организаций

21 декабря 2015 г.

Воинская обязанность представительств иностранных организаций На языке оригинала.

Відповідно до п.1 Постанови №1921 дія цього Положення поширюється на центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадян - власників транспортних засобів.

Відповідно до ч. 6 ст. 55 Господарського кодексу України від 16.02.2003р. №436-VI господарські організації мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи. Представництво юридичної особи, відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №453-VI (далі- ЦКУ) є відокремленим підрозділом.

Тобто, представництво підприємства не слід ототожнювати з підприємством. Таким чином, можна прийти до висновку, що Постанова №1921 на представництво підприємства не розповсюджується.

Однак, через некоректність викладення окремої норми в тому ж п.1 Постанови №1921 (далі - дослівно): «Дія цього Положення не поширюєтьсяна дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, представництва іноземних та міжнародних організацій, іноземців та осіб без громадянства.» вважаємо за доцільно окремо розглянути поняття «представництво іноземної організації».

"Представництво іноземної організації" - представництво іноземної фірми, банку, зарубіжного органу масової інформації тощо (включаючи персонал, споруди та приміщення). (п.2 Постанови КМУ Про затвердження Положення про порядок розміщення дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних та іноземних організацій в Україні" від 27.02.1995р. № 146.

Висновок: військово-транспортний обов’язок, в тому числі подача інформації до військкоматів стосовно наявності транспортних засобів до 20 грудня, на представництва іноземних організацій не розповсюджується.