Эксклюзив

К списку

Подтверждение спецрежима и заполнения налоговой накладной

7 декабря 2015 г.

Подтверждение спецрежима и заполнения налоговой накладной На языке оригинала.

Згідно з п.15 2 підр.2 розд.XXПодаткового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI(далі -ПКУ) тимчасово до 31.12.2017р. включно від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників.

Тобто, ПДВ нараховується в залежності від того, чи є постачальник сільськогосподарським виробником, а не платником, що перебуває на спеціальному режимі. Відповідно до п. 209.6 ст. 209 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

P метою підтвердження того факту, що постачальник належить до сільськогосподарських підприємств - виробників, покупцюнеобхідно звернутися до відповідних територіальних органів Міністерства аграрної політики та продовольства України. Якщо буде отримане підтвердження, що постачальник є сільськогосподарським виробником, то покупець, відповідно, має право на податковий кредит.

Водночас, покупець автоматично отримує підтвердження, що він є першим посередником, а відповідно при продажу такого зерна операція буде оподатковуватись ПДВ за ставкою 20%.

При відображенні податкового кредиту, отриманого від постачальника, слід врахувати вимоги п.5 Наказу Мінфіну "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної" від 22.09.2014р. № 957, згідно якогоплатники податку на додану вартість складають окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, та зазначають у другій частині порядкового номера податкової накладної код відповідної діяльності:

2 - сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 розділу V Податкового кодексу України;

3 - сільськогосподарські підприємства усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Податкового кодексу України, але які не обрали спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства і реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах.