Эксклюзив

К списку

Самостоятельно устанавливаем нормы топлива

30 ноября 2015 г.

Самостоятельно устанавливаем нормы топлива На языке оригинала.

Оскільки, наказ Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. №43 не пройшов державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, що він є обов'язковим для виконання лише для підприємств, установ і організацій, які входять до сфери управління Мінтрансу. Іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями повинні бути розроблені власні нормативні документи щодо нормування витрат палива та мастильних матеріалів відповідно до законодавства. (Лист Голов КРУ "Про списання пально-мастильних матеріалів» від 11.08.2010р. № 02-14/1232).

Норми витрат палива можна затвердити самостійно, виходячи з показників техпаспорту автомобіля або ж звернутися до спеціалізованих установ за відповідним розрахунком норм витрат палива транспортним засобом.

Відповідно до законодавства, тимчасові індивідуальні, базові, базові лінійні та диференційовані норми витрат палива з уточненням, за необхідності, коефіцієнтів їх коригування, розробляються головним інститутом Мінінфраструктури України, ДП «Державтотранс НДІ проект» за заявками заводів-виробників чи підприємств - власників автомобілів на договірних засадах (пп. 2.1.5 ст. 2 Наказу № 43).

Тимчасові індивідуальні норми є чинними для конкретного підприємства (суб'єкта господарювання), що замовило їх розроблення для використання у період апробації в певному регіоні та умовах експлуатації транспортних засобів (обладнання), без права поширення на транспортні засоби (обладнання) інших підприємств, організацій (суб'єктів господарювання), у тому числі суб'єктів господарювання, які входять до складу однієї установи, відомства тощо. При цьому збираються дані щодо специфічних умов експлуатації техніки кожним підприємством (суб'єктом господарювання) в певних умовах для отримання статистично значимої кількості незалежних та неупереджених даних щодо апробації тимчасових індивідуальних норм залежно від всього розмаїття умов експлуатації, технічного стану техніки, особливостей її конструктивного виконання (комплектації) тощо.

Тимчасові індивідуальні норми встановлюють на визначений ДП "Державтотранс НДІ проект" період апробації, що триває до одного року. Після закінчення встановленого періоду апробації, розробленої для підприємства тимчасової індивідуальної норми та надання підприємством розробникові за визначеною ДП "Державтотранс НДІ проект" формою даних щодо її апробації з наведенням експлуатаційних умов термін дії норми продовжується, при цьому встановлюється наступний період апробації з можливим її коригуванням за обґрунтованої необхідності з урахуванням централізовано зібраних даних щодо апробації тимчасових індивідуальних норм в різноманітних природно-кліматичних, дорожніх та інших умовах різних підприємств та установ (суб'єктів господарювання).

Якщо підприємство прагне самостійно встановити норми на списання палива, необхідно з урахуванням даних технічної документації, створити наказ по підприємству із зазначенням норми на списання палива. Наказ підписує керівник підприємства.

Жодних вимог щодо комісії, її складу, документального оформлення встановлених норм, чинне законодавство не висуває, за виключенням випадків, коли мова йде про встановлення тимчасової норми витрати палива для роботи спеціального обладнання, яке встановлюється на автомобілі.