Эксклюзив

К списку

Отпуск в командировке - налоговые последствия

23 ноября 2015 г.

Отпуск в командировке - налоговые последствия На языке оригинала.

Відповідно до ст.73 Кодексу законів про працю від 10.12.1971р. неробочими днями є виключно:

7 січня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця.

Дні відпустки, з точки зору законодавства не вважаються неробочими.

Наказ Мінфіну України "Про затвердження Змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" від 04.08.2015р. № 694 вносить зміни до Інструкції, яка є обов'язковою для органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Інші підприємства та організації даний документ можуть використовувати як допоміжний (довідковий).

Таким чином, єдиним обов’язковим до виконання документом, що регулює порядок відшкодування витрат у відрядженні є Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі - ПКУ).

Не включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п.170.9 ст.170 ПКУ. (пп. 165.1.11 п.165.1 ст.165 ПКУ).

Сума добових визначається в разі відрядження до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

Тобто, Підприємство не має права виплачувати добові відрядженій особі, якщо дати відрядження в наказі не співпадають з датами відміток в паспорті.

З приводу вартості квитка на повернення з відрядження. Згідно пп.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме: на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті).