Эксклюзив

К списку

Декларирование необоротных активов в Крыму

6 ноября 2015 г.

Декларирование необоротных активов в Крыму На языке оригинала.

Законом України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 р. №1636-VII (далі - ЗУ №1636) визначено особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України та створено вільну економічну зону "Крим" (далі - ВЕЗ "Крим").

ВЕЗ "Крим" запроваджується у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (п. 1.1 ст. 1 розд. I ЗУ №1636).

При цьому, ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.1993 р. № 15-93 визначено, що валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню у Національному банку України. Порядок і терміни декларування встановлюються Національним банком України.

Пунктом 13.1 ст. 13 ЗУ № 1636 гарантовано, зокрема, що об'єкти права приватної власності, які розташовані (знаходяться) на тимчасово окупованій території України, залишаються у власності осіб, які мали такі об'єкти у власності (користуванні) на початок тимчасової окупації.

Якщо основні засоби не були евакуйовані з тимчасово окупованої території України, то нарахування амортизації таких об'єктів припиняється починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації цих об'єктів основних засобів. При цьому, після закінчення окупації при зворотному введенні зазначених об'єктів в експлуатацію платник податку на прибуток підприємств матиме право на продовження нарахування амортизації. Лист Державної фіскальної служби України "Відносно податкового обліку основних засобів, які знаходяться на тимчасово окупованій території" від 31.03.2015р. № 6694/6/99-99-19-02-02-15.