Эксклюзив

К списку

Документальное оформление возврата товара нерезиденту

17 сентября 2015 г.

Документальное оформление возврата товара нерезиденту На языке оригинала.

Контроль за порядком здійснення розрахунків при виконанні зовнішньоекономічних договорів в Україні здійснюється на підставі вимог «Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями», затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999р. № 136 (далі - Постанова № 136).

Відповідно до абзацу а) п. 1.8 Постанови № 136 вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором відбувається перегляд ціни товарів у зв'язку з невідповідністю їх кількісних та/або якісних характеристик умовам договору - на суму недопоставлених та/або неякісних товарів.

Рішення про таку невідповідність приймає Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті або інший орган (експертна організація тощо), уповноважений розглядати спори або засвідчувати таку невідповідність згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору.

Таким чином, в разі проведення експертизи обладнання постачальником, а не уповноваженим органом, у підприємства будуть відсутні підстави для виставлення кредит-ноти. Підприємству необхідно отримати відповідний документ за участю співробітників вищеназваних організацій, лише в такому випадку, будуть всі законні підстави для зменшення (перегляду) ціни товару, а відповідно і суми, що повинна бути перерахована на користь нерезидента.