Эксклюзив

К списку

Расчет пособия по беременности и родам, при нахождении на работе меньше календарного месяца.

10 сентября 2015 г.

Расчет пособия по беременности и родам, при нахождении на работе меньше календарного месяца. На языке оригинала.

Як правильно розрахувати допомогу по вагітності та пологах, якщо жінка пропрацювала на Підприємстві менше, ніж календарний місяць (прийнята на роботу 14.07. 2015р.)?

можемо відповісти наступне:

Відповідно до вимог п.6 Постанови КМУ "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" від 26.09.2001р. № 1266 в разі, коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не вище за розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок, відповідно в областях, м. Києві та не нижче за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку. Середня заробітна плата по м. Києву за липень 2015 року складала 6900,00 грн. за даними Держкомстату (джерело інформації: 7).

За даними аудиторів нарахована допомога має складати 28 561,10 грн. (6900грн./30,44 днів х126 днів = 28 561,10 грн.).