Эксклюзив

К списку

Ответственность за отсутствие воинского учета

13 августа 2015 г.

Ответственность за отсутствие воинского учета На языке оригинала.

«Згідно інструкції Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міноборони України від 15.12.10р. № 660, всі підприємства, заклади, організації та навчальні заклади повинні вести облік військовозобов'язаних і призовників.

Стаття 210 1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Роботодавець зобов`язаний у 7-денний строк повідомляти у військкомати про всіх військовозобов`язаних і призовників, прийнятих ним на роботу або звільнених (п. 3.4 Інструкції, затвердженої наказом Міноборони від 15.12.10 р. № 660, далі - Інструкція № 660).

На предприятии учет не ведется, что делать и есть ли какие либо нормативные акты или решения суда в пользу предприятий?»,

сообщаем следующее:

В соответствии со ст. 8 Конституции Украины в Украине признается и действует принцип верховенства права. Конституция имеет наивысшую юридическую силу. Законы и прочие нормативно-правовые акты принимаются на основании Конституции Украины.

Статьей 42 Закона Украины «О воинской обязанности и воинской службе» № 2232-XII от 25.03.1993г. предусмотрена ответственность должностных лиц предприятий, виновных в нарушении порядка воинского учета.

Нормативных актов и решений судов в пользу предприятий, которые не ведут воинский учет нет, так как прямая норма закона предусматривает ведение воинского учета и ответственность за нарушении его порядка.

Также, помимо выше указанных, Кодексом об административных правонарушениях № 8073-X от 07.12.1984г. предусмотрены штрафные санкции:

Поэтому предприятию следует возобновить воинский учет и не нарушать порядок его ведения.