Эксклюзив

К списку

Таможенные платежи с кодом способа платежа 60

28 июля 2015 г.

Таможенные платежи с кодом способа платежа 60 «Просим вас проконсультировать касательно пошлины указанной в ГТД. Можем ли мы включать пошлину с кодом 60 в стоимость запасов по дате ГТД? Аналогичный вопрос с НДС?»,

сообщаем следующее:

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України № 651 від 30.05.2012р. «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа»:

Графа 47 «Нарахування платежів» заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) вивізного мита та/або сплати плати за виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів (далі - плата), за митною декларацією (далі- МД).

У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Відомості про нарахування плати наводяться тільки в ЄАД.

При оформленні МД у разі прийняття рішення про коригування митної вартості товарів у випадку, передбаченому статтею 55 Митного кодексу України, відображення сум митних платежів здійснюється окремими рядками, а саме:

Відповідно до Класифікатору способів розрахунку, в МД були застосовані наступні способи розрахунку:

01 - Сплата митних платежів у безготівковій формі через рахунки, відкриті на ім'я митних органів в територіальних органах Державної казначейської служби

60 - Сума податку, що нараховується згідно з митною вартістю, визначеною митним органом (Спосіб розрахунку, що застосовуються у разі коригування митної вартості)

55 - Різниця між сумами платежів, нарахованими за митною вартістю, визначеною декларантом, і митною вартістю, визначеною митним органом (у разі внесення грошової застави на відповідний рахунок митного органу)

У графі 48 «Відстрочення платежів» у випадках забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу Х Митного кодексу України зазначається кінцевий термін дії гарантії. У разі надання розстрочення (відстрочення) сплати митних платежів зазначається граничний строк сплати грошових зобов’язань.

Відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі - ПКУ) для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями.

У зв’язку з тим, що відповідно до графи 48 наданої МД остаточна дата сплати податкових зобов’язань по митним платежам - 22.08.2015р., то Підприємство має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ за датою складання ситної декларації, що відповідають способу розрахунку «01».

Суми ПДВ за кодом розрахунку до складу податкового кредиту Підприємство зможе віднести лише в періоді сплати такого зобов’язання.

Відповідно до п. 10 та п. 11 МСБО 2 «Запаси» собівартість запасів повинна включати всі витрати на придбання, витрати на переробку та інші витрати, понесені під час доставки запасів до їх теперішнього місцезнаходження та приведення їх у теперішній стан. Витрати на придбання запасів складаються з ціни придбання, ввізного мита та інших податків (окрім тих, що згодом відшкодовуються суб'єктові господарювання податковими органами), а також з витрат на транспортування, навантаження і розвантаження та інших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням готової продукції, матеріалів та послуг.

Враховуючи, що суми мита в МД достовірно визначені, вони підлягають ключенню до складу собівартості запасів за датою митної декларації за рядком способу розрахунків «60».