Эксклюзив

К списку

Отметка банка на ВЭД контракте

18 июня 2015 г.

Отметка банка на ВЭД контракте «В ходе нашей деятельности у нас возникли следующие вопросы: Нужно ли на оригиналах контрактов ставить отметку в банке про оплату? Какими нормативными актами регламентируется данная процедура?»,

на языке оригинала

повідомляємо наступне:

Пунктом 2.3 Порядку здійснення контролю за надходженням товару за імпортними контрактами, затвердженого Постановою НБУ від 02.10.1996р. № 254, було передбачено, що у разі здійснення фактичної купівлі валюти банк ставить відмітку «валюта куплена» на оригіналі контракту або на оригіналі митної декларації та повертає їх клієнту», який втратив чинність на підставі Постанови НБУ від 23.10.1997р. № 347.

Постановою НБУ від 24.03.1999р. № 136 із змінами і доповненнями, якою затверджено Інструкцію про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями не передбачено ставити відмітки на оригіналах контрактів по безготівковим платежам. Чинним законодавством передбачено здійснення відмітки уповноваженим банком у митній декларації про суму та дату зарахування готівкової іноземної валюти за експортними контрактами (п. 7.3, п. 8.1, п. 8.5 Постанови НБУ «Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 30.05.2007р. № 200.