Эксклюзив

К списку

Оплата от одного предприятия, отгрузка товара - другому: как составить налоговую накладную?

9 октября 2018 г.

Оплата от одного предприятия, отгрузка товара - другому: как составить налоговую накладную? На языке оригинала.

Розглянемо особливості складання податкових накладних, якщо товар, що буде поставлятися контрагенту, оплачує інше підприємство.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі - ПКУ) датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

Згідно з п.201.1 ст.201ПКУ,на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

На підставі пп. «д» п.201.1 ст.201 ПКУ,у податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема, повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг.

Таким чином, незалежно від того, хто здійснює оплату за товар, згідно з договірними відносинами, податкова накладна складається на покупця (отримувача) цих товарів,зазначеного в договорі купівлі-продажу.

Аналогічна позиція з цього питання висловлена органами Державної фіскальної служби України у своїх листах №3060/ІПК/25-01-12-01-09від 11.07.2018р., №2210/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 11.10.2017р.