Эксклюзив

К списку

Признак импортного товара при поставке программной продукции

7 сентября 2018 г.

Признак импортного товара при поставке программной продукции На языке оригинала.

Незалежно від того, що згідно п.26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі - ПКУ) постачання програмної продукції тимчасово звільнено від оподаткування ПДВ, у платників податку відповідно до п.201.5 ст.201 ПКУ виникає обов’язок скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну. Як скласти податкову накладну на постачання «іноземної» програмної продукції розглянемо нижче.

Пунктом 201.2. ст.201 ПКУ визначено, що форму податкової накладної та порядок її заповнення затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» №1307 від 31.12.2015р. (далі - Порядок №1307).

Відповідно до п.16 Порядку №1307 у податковій накладній зазначається код товару згідно УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, а у разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 «Ознака імпортованого товару» проставляється позначка «Х». Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Порядком №1307 передбачено, що у разі відсутності в УКТ ЗЕД коду певного товару, ДФС визначає умовні коди таких товарів та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних.

На офіційному веб-порталі ДФС в розділі «Довідники, реєстри, переліки» розміщено «Довідник умовних кодів товарів», у якому програмній продукції присвоєно умовний код товару «0052».

Окрім того, згідно, пп.14.1.244 п.14.1 ст.14 ПКУ програмна продукція, що постачається з метою подальшого продажу, є товаром.

Враховуючи наведене, вважаємо, якщо програмна продукція була ввезена на митну територію України, та в подальшому здійснюється її постачання, у податковій накладній в графі 3.2 «Ознака імпортованого товару» повинна проставлятися відмітка «Х» на всіх етапах її постачання.