Эксклюзив

К списку

Если в декабре узнали, что вдруг стали "Большими"

28 декабря 2017 г.

Если в декабре узнали, что вдруг стали "Большими" На языке оригинала.

Багато хто з наших клієнтів отримав в грудні місяці 2017р. лист з повідомленням про включення до реєстру великих платників податків із зазначенням в листі дати подання заяви до 15 листопада, тобто «заднім число». Заспокоюємо - приводу для хвилювання немає.

Пунктом 64.7 ст. 64 Податкового кодексу України №2755 від 02.12.2010р. (далі - ПКУ) визначено, що у разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків (далі - ВПП) на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для ВПП, зокрема, обов'язок стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.

Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.

Дії контролюючих органів та платників податків після затвердження Реєстру визначені Порядком формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №911 від 21.10.2015р. (далі - Порядок №911).

Так, п.3 Порядку визначено, що великі платники податків, які не обліковуються в контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків, зобов'язані не пізніше 15 листопада поточного року подати заяви за формою N 1-ОПП до одного з контролюючих органів, наведених на зворотному боці повідомлення про включення підприємства до Реєстру ВПП на наступний календарний рік.

Щодо платників податків, які не подали до відповідного контролюючого органу заяви за формою N 1-ОПП у визначений строк, ДФС України приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу.

Рішення ДФС України про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу надсилаються (поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення) великим платникам податків, які не подали в установлені терміни заяву про взяття на облік до відповідного контролюючого органу, за формою N 2-ВПП, наведеною в додатку 3 до цього Порядку.

Взяття на облік здійснюється протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення.

Враховуючи, зазначене та той факт, що повідомлення від контролюючого органу отримане в грудні місяці 2017, в якому зазначена інформація про подання заяви про взяття на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків до 15 листопада 2017р., радимо звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації з метою отримання інформації про прийняття рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу.

Контролюючий орган за попереднім місцем обліку платника податків, включеного/не включеного до Реєстру, здійснює передачу облікової справи платника податків до контролюючого органу за новим місцем обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік за новим місцем обліку.

В даному випадку радимо відстежувати інформацію про переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу, адже рішення про переведення з метою недопущення порушення встановлених законодавством термінів щодо подання звітності та сплати податків через затримку в реєстрації за новим місцем обліку.

Великі платники податків подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Отже, в наведеній ситуацій радимо першочергово звернутися до органу державної податкової служби за місцем реєстрації за інформацією щодо прийняття рішення про переведення до органу обслуговування великих платників податків, та після отримання інформації про його прийняття, й взяття на облік за новим місцем обліку, - здійснити реєстрацію електронних підписів.

Також вважаємо за потрібне звернути увагу, що відповідно до останнього абзацу п.64.7 ст.64 ПКУ великий платник податків, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені ПКУ, за новим місцем обліку. Виключення в даному випадку становить подання звітності по ЄСВ та його сплати. Великі платники податків сплачують та подають звітність по ЄСВ до контролюючих органів доходів і зборів за основним місцем обліку, тобто, органів, що здійснюють супроводження великих платників податків.

Переведення до складу великих платників податків не спричиняє жодних змін в правилах оподаткування. При цьому для великих платників податків встановлені окремі правила щодо термінів податкових перевірок та електронного аудиту. Враховуючи, що з 2018 року дані правила підлягають змінам, докладну інформацію щодо цього питання ми представимо окремо найближчим часом.