Эксклюзив

К списку

Есть ли разницы на услуги от таможни?

27 октября 2017 г.

Есть ли разницы на услуги от таможни? На языке оригинала.

Настала пора звітування, прийшов час «податкових різниць». Відповідаємо на питання наших клієнтів щодо «податкових різниць» за отриманими послугами від бюджетних установ (митниці та Державного гемологічного центру).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Згідно з пп. 140.5.4. п. 140.5 ст. 140 ПКУ фінансовий результат звітного періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у: «неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ…» .

Тобто виключення в частині застосування даної норми складають операції з придбання товарів, робіт та послуг у бюджетних установ. Це означає, що незважаючи на те, що бюджетні установи можуть бути відповідно до пп.133.4.6 п.133.4 ст.133 ПКУ неприбутковими організаціями, норми пп. 140.5.4. п. 140.5 ст. 140 ПКУ не будуть поширюватись на операції придбання товарів та послуг у таких організацій.

Так, відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМ України №440 від 13.07.2016р. бюджетні установи мають ознаку неприбутковості «31».

Інформація з реєстрів ДФС оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ» за посиланням офіційного веб-порталу ДФС (шлях: Головна / Електронний кабінет платника / Інформація з реєстрів / Реєстр неприбуткових установ та організацій).

Зазначені у запиті установи відповідно до наведеного Реєстру: Державний гемологічний центр, Державні митниці ДФС, - є неприбутковими установами з ознакою неприбутковості «31» (бюджетні установи). А тому норми пп. 140.5.4. п. 140.5 ст. 140 ПКУ на операції з такими установами не поширюються.