Эксклюзив

К списку

Выплата отпускных за три дня до отпуска: право или обязанность работодателя?

19 сентября 2017 г.

Выплата отпускных за три дня до отпуска: право или обязанность работодателя? На языке оригинала.

Чи можна здійснювати виплату відпускних працівнику не за три дні до початку щорічної відпустки, а за два чи за один день, на підставі заяви такого працівника?

Частиною 4 ст.115 Кодексу законів про працю України №322-VIII від 10.12.1971р. (далі - КЗпП) та ст.21 Закону України «Про відпустки» №504/96-ВР від 15.11.1996р. визначено, що заробітна плата за час відпустки має виплачуватися не пізніше ніж за три дні до її початку. Цю норму підприємство має виконати в обов’язковому порядку, якщо працівник відбуває у відпустку згідно встановленого графіку та поданого попередження (у вигляді заяви про надання відпустки) за два тижні.

Порушення зазначеної норми законодавства відповідно до ст. 265 КЗпП спричиняє притягнення підприємства до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн.)

Окрім того, відповідно до ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення №8073-X від 07.12.1984р. (далі - КпАП), посадові особи підприємства нестимуть відповідальність у вигляді адміністративного штрафу в розмірі від 30 до 100 н.м.д.г (від 510 до 1700 грн.)

Проте вважаємо, що виключення щодо даної ситуації можуть становити випадки оплати щорічної відпустки раніше ніж за три дні у разі надання працівникові відпустки поза графіком, у зв’язку з терміновою потребою виходу у відпустку чи іншими вмотивованими (поважними) причинами. Адже, п.2 ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки №132 від 24.06.1970 р., ратифікованою Законом №2481-ІІІ від 29.05.2001р., зазначено: «суми, що належать до виплати за час відпустки (частину), виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця».

Такою угодою між працівником та роботодавцем є заява, в якій працівник може висловити своє бажання про отримання оплати за час відпустки в терміни, визначені між ним та роботодавцем.

Таким чином, якщо працівнику відпустка надається в межах встановленого графіку, про що його попереджено у встановленому порядку за два тижні, то виплата такої відпустки має бути здійснена за три дні до її початку. У разі ж отримання частини щорічної відпустки у зв'язку із певними обставинами в стислі терміни, в заяві працівник може висловити своє бажання про одержання заробітної плати за частину щорічної відпустки в терміни, визначені між працівником та роботодавцем.