Эксклюзив

К списку

У умелого руки не болят

21 августа 2017 г.

У умелого руки не болят На языке оригинала.

«Співробітник відпрацював повний робочий місяць (22 роб. дні - 176 годин), а також додатково відпрацював дві суботи. Співробітнику встановлено певний оклад (наприклад, 6 000,00 грн.).

В якому розмірі потрібно провести оплату додатково відпрацьованих днів (субот)?»

Перш за все зазначимо, що відповідно до ст.52 Кодексу законів про працю України №322-VIII від 10.12.1971р. (далі - КЗпП), для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

На тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п'ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. При цьому, тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 години при тижневій нормі 24 години.

При цьому ст.67 КЗпП встановлює, що загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем. Тобто, КЗпП не встановлює жорстко, що другим вихідним днем є саме субота. Згідно зі ст.67 КЗпП, ним може бути і понеділок, а якщо специфіка підприємства цього вимагає, як виняток, і будь-який інший день тижня (як це встановлено ст.ст.68-69 КЗпП).

Оплата роботи у вихідні має здійснюватись відповідно до ст.107 КЗпП:

- відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

- працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

- працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий та неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму.

В запиті зазначено, що працівник одержує оклад та відпрацював понад місячну норму.. Відповідно, за роботу у вихідний день, яким для підприємства є субота, оплату необхідно здійснити в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад.

Наприклад, працівник відпрацював у липні 2017р. 20 робочих днів за звичайним п'ятиденним графіком (8 годин на день) і 6 годин у суботу (за наказом керівника, робота у вихідний день оплачується у подвійному розмірі). Оклад працівника 6000 грн. Отже, йому має бути нараховано заробітну плату за роботу в суботу:

6000,00 : 20 : 8 х 6 х 2 = 450,00 грн.