Эксклюзив

К списку

Монтируем-ремонтируем за рубежом

3 июля 2017 г.

Монтируем-ремонтируем за рубежом На языке оригинала.

Компанія буде надавати підрядні роботи по монтажу обладнання в Чехії. Які особливості оподаткування з податку на прибуток і ПДВ, якщо місце виконання робіт Чехія?

Щодо ПДВ

Відповідно до п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких за ст.186 ПКУ розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 ПКУ.

Пунктом 186.2.1 (г) встановлено, що місцем постачання послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном є місце фактичного постачання послуг.

В даному випадку, підрядник має здійснювати монтажні роботи, пов’язані з установкою обладнання, тобто - рухомим майном. За умовами запиту послуги надаватимуться в Чехії.

Відповідно, роботи, що надаватимуться в межах даного договору, не підлягатимуть оподаткуванню ПДВ у разі, якщо місце фактичного постачання послуг не є митна територія України.

Додатково можна порадити підприємству при оформленні заявок на здійснення монтажних робіт фіксувати місце постачання послуг.

Щодо податку на прибуток

Відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ, об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до розділу ІІІ ПКУ.

Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці у разі надання знижок покупцям. Тому, операції в межах договору виконання монтажних робіт, пов’язаних з установкою обладнання, відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.