Эксклюзив

К списку

Бесплатная передача медицинского оборудования: 7% или 20%?

9 июня 2017 г.

Бесплатная передача медицинского оборудования: 7% или 20%? На языке оригинала.

Як оподатковуються ПДВ операції з безоплатної передачі медичного обладнання, придбаного раніше за ставками 7% і без ПДВ, - читайте в нашому консультаційному роз'ясненні.

Згідно з пп. «в» п.193.1 ст.193 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі - ПКУ), ставку ПДВ у розмірі 7 % від бази оподаткування вcтановлено для операцій з:

При цьому, перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №410 від 03.09.2014р. (далі - Постанова №410).

Отже, операції з постачання лікарських засобів, у разі їх наявності у Державному реєстрі лікарських засобів (доступний за посиланням: https://www.drlz.com.ua/), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Постановою №410, постачаються з нарахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7%.

Тобто, у раз придбання підприємством обладнання, з виконанням вищезазначених умов, сума ПДВ підлягає відображенню у складі податкового кредиту платника податків.

Щодо операції з безоплатного постачання медичного обладнання, зазначимо наступне.

Відповідно до п.185.1 ст.185 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Постачання товарів згідно з пп.14.1.191 .14.1 ст.14 ПКУ - це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Отже, операція з безоплатної передачі товарів є операцією з постачання та, відповідно, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Таким чином, операції платників податку з безоплатного постачання на митній території України медичних виробів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до переліку, затвердженого Постановою №410, підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%.

Адже, відповідно до п.193.1 ст.193 ПКУ, за ставкою 7% оподатковуються операції постачання лікарських засобів, унесених до держреєстру лікарських засобів та виробів медпризначення за переліком згідно з Постановою №410. Тобто, понижена ставка ПДВ передбачена саме для постачань певних товарів, а не для застосування конкретною групою платників податків.

Таким чином, застосування ставки ПДВ при здійсненні таких операцій безпосередньо залежить від того, включений медичний виріб до Постанови №410 чи ні, та не залежить від того, ким саме здійснюється безоплатна передача таких товарів

Операції платників податку з безоплатного постачання на митній території України медичних виробів, які не включено до Постанови №410, оподатковуються ПДВ у загальновстановленному порядку за ставкою 20%.

Отже, підсумуємо: