Эксклюзив

К списку

Нужно ли вносить изменения в выписку из реестра плательщиков единого налога при смене места осуществления хозяйственной деятельности

3 января 2017 г.

Нужно ли вносить изменения в выписку из реестра плательщиков единого налога при смене места осуществления хозяйственной деятельности На языке оригинала.

Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі - ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема місце провадження господарської діяльності (пп.299.7.3 п.299.7 ст.299 ПКУ).

У разі зміни відомостей, передбачених пп.1-5 п.299.7 ст.299 ПКУ, в тому числі - і у разі зміни місця провадження господарської діяльності, контролюючим органам необхідно внести зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви (п.299.8 ст.299 ПКУ). Підставою для внесення змін є заява, яка подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п.298.6 ст.298 ПКУ).

Щодо наслідків, які можуть виникнути при некоректно вказаній інформації у графі «Місце провадження господарської діяльності», повідомляємо, що ПКУ прямо не передбачена відповідальність за невнесення змін до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку у разі неподання фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку із зміною місця провадження господарської діяльності, на підставі якої вносяться зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку.

При цьому, у разі виявлення контролюючими органами під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених гл.1 розділу XIV ПКУ, свідоцтво платника єдиного податку анулюється за рішенням контролюючого органу на підставі акту перевірки (пп.299.16 ст.299 ПКУ). Аналогічна думка викладена у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на сайті ДФС України (питання-відповідь розміщено у категорії 107 підкатегорії 107.09).

Враховуючи вищесказане, рекомендуємо подати заяву для внесення відповідних змін у реєстр платників єдиного податку, разом з декларацією за період, у якому відбудеться зміна місця провадження господарської діяльності. Для підтвердження внесення таких змін, необхідно звернутися до контролюючих органів з проханням надати витяг з реєстру платників єдиного податку.