Эксклюзив

К списку

Экспорт консультационных услуг

18 ноября 2016 г.

Экспорт консультационных услуг На языке оригинала.

Пунктом 201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі - ПКУ), визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно з п.201.2 ст.201 ПКУ форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповдіно до п.201.5 ст.201 ПКУ та п.17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. №1307, для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні.

Таким чином, за операціями з постачання послуг місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складаються та, відповідно, не реєструються в ЄРПН.