Эксклюзив

К списку

Налоговая накладная в случае проведения ремонта машины за счет страховой компании

15 августа 2016 г.

Налоговая накладная в случае проведения ремонта машины за счет страховой компании На языке оригинала.

Відповідно до п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), об'єктом оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

При постачанні товарів/послуг дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ визначається відповідно до п.187.1 ст.187 ПКУ.

Згідно з п.201.1 ст.201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Отже, послуги з ремонту автомобіля, є об'єктом оподаткування ПДВ, а тому, незалежно від джерел надходження на рахунок СТО компенсації витрат на проведення такого ремонту, а саме: або частково у вигляді страхових виплат від страхової компанії, або у вигляді покриття франшизи від страхувальника, СТО на дату виникнення податкових зобов'язань повинна скласти податкову накладну на повну вартість послуг з ремонту такого автомобіля, зареєструвати її в ЄРПН та видати її власнику автомобіля, якщо він є зареєстрованим платником ПДВ.