Эксклюзив

К списку

Начисление налога на налог

10 августа 2016 г.

Начисление налога на налог На языке оригинала.

Відповідно до вимог ст.168 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі - ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст.167 ПКУ.

Згідно з п.176.2 ст.176 ПКУ податкові агенти у разі неповної чи несвоєчасної сплати суми податку, яка відображається у податковому розрахунку, несуть відповідальність у вигляді штрафів та пені, які нараховуються від першого до останнього дня строку подання такого розрахунку, встановленого ПКУ.

Відповідно до п.127.1 ст.127 ПКУ ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Враховуючи вищевикладене, до податкових агентів, які не утримують податок на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, застосовується відповідальність у вигляді штрафів та пені.

У випадку, якщо підприємство сплатило з власних коштів утриманий з вартості подарунка ПДФО й військовий збір за працівника. Цей «вчинок» ДФС розцінює, як сплату податкового зобов’язання фізособи (платника податку) за рахунок коштів податкового агента (джерело). Тому сума сплаченого за працівника ПДФО вважається для такого працівника додатковим благом. Тобто ця сума підлягає оподаткуванню за ставкою 18% (пп. «е» пп.164.2.17, п.167.1 ПКУ).

З приводу необхідності застосування «натурального коефіцієнта», то вважаємо за потрібне зазначити, що в даному випадку його все ж таки слід застосовувати, адже додаткове благо було надане у натуральній формі: у вигляді сплаченого податку.

Згідно п.1.2 п.161 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст.163 ПКУ. Додаткові блага включені до переліку доходів, що складають загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ).