Эксклюзив

К списку

Дополнительные блага для нерезидента: порядок отображения в 1 ДФ

5 августа 2016 г.

Дополнительные блага для нерезидента: порядок отображения в 1 ДФ На языке оригинала.

У випадку, якщо підприємство оплачує вартість проїзду, проживання і т.д. замість нерезидента, надана сума буде вважатись додатковим благом, наданим фізичній особі-нерезиденту на підставі вимог пп.14.1.47 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі - ПКУ), а отже оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб з урахуванням «натурального» коефіцієнта, передбаченого п.164.5 ст.164 ПКУ.

Згідно з п.1.2 п.161 підрозд.10 розд. ХХ ПКУ об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст.163 ПКУ. Додаткові блага включені до переліку доходів, що складають загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера і мають відмітку у паспорті), використовуються податковими агентами, зокрема, в разі виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України (п.70.12 ПКУ).

Фізичні особи, в т.ч. нерезиденти, зобов'язані подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки юридичним особам, що виплачують їм доходи.

Про отриманні фізособами доходів, нараховані, утримані та сплачені з них суми податку податкові агенти зобов'язані повідомити податкові органи за ф. № 1ДФ.

У графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера і мають відмітку у паспорті), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Таким чином, підприємство, як податковий агент має право виплачувати дохід тільки:

• фізособам (резидентам і нерезидентам), які мають реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• громадянам України, в паспортах яких є відмітка про наявність права сплачувати платежі без реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Висновок: нерезидент, який отримує доходи з походженням з України, зобов’язаний отримати ідентифікаційний код, а податковий агент зобов’язаний нараховувати та сплачувати податки за його рахунок.